Barkod okuyucular üzerinde bulundurdukları özelliklerine göre fiyatlandırılmaktadır. Dışarıdan bakıldığında hepsi barkod okuyucu gibi görünse kendi içlerinde birbirlerinden ayrıldıkları çok sayıda özellik söz konusudur.

barkod okuyucu

Barkod okuyucu ürünlerin iç aksamında bulunan ve kod çözücü devrelerinin yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi barkod okuyucu fiyatlarını etkileyen en önemli unsurdur. Devre kalitesi arttkça cihaz çok daha az hataya sebebiyet vermektedir. Ayrıca barkod okuyucularda diğer fiyatı etkilemekte olan unsur sinyal gücüdür. Eğer ki sinyal gücü çok kaliteli bir barkod okuyucu satın aldıysanız doğru orantılı olarak fiyatı da yükselecektir.
Barkod okuyucularda fiyatı etkileyen diğer bir unsur ise okuma hızıdır. Barkod okuyucu okuma hızının yüksek olması işlemlerin kısa sürede tamamlanabilmesi ve yüksek perfermans açısından önem arz etmektedir. En iyi barkod okuyucuların okuma hızının da iyi olduğunu gözlemleyebilirsiniz.
OT-VT sektöründe 1997 yılından bu yana hizmet vermekte olan DESNET BİLİŞİM en ucuz barkod okuyucu fiyat teklifi alabileceğiniz nadir firmalardandır. Desnet Bilişim firmasına 0212 347 42 22 numaralı telefondan her zaman ulaşabilirsiniz.